Všechny příspěvky

[wpseo_breadcrumb]

15.Čvc 2022
PETICE za zpřísnění lustračního zákona
Včera, 14.5.2022  jsme předali s Honzou Brhlíkem a Jirkou Krausem na petiční výbor Senátu naši Petici za zpřísnění lustračního zákona. Od 17. listopadu loňského roku jsme sbírali podpisy. Chtěli jsme vzít za slovo politiky dnešní vládnoucí koalice, kteří v minulém volebním období intenzivně kritizovali vliv bývalých komunistů ve vysokých státních funkcích i na úřadech. Podpisy sbírala jen úzká skupinka členů KANu. Přesto nám dost lidí vyjadřovalo podporu a shodně s našimi názory si myslí, že současný společenský marast byl založen bezmeznou tolerancí komunistů po roce 89 a nevyrovnání se s dědictvím předlistopadového režimu.
Poslední měsíce jsme kontaktovali řadu politiků dnešní koalice, kteří nám sice slovně vyjadřovali podporu, ale konkrétní kroky v legislativě už udělat nemíní. V zásadě jsem jejich postoje očekával, protože řadu z nich znám osobně dlouhé roky. KAN je nositelem tradice odporu proti komunismu od dubna 1968 a ukazovat lidem realitu minulé a současné politické scény považujeme za svoji morální povinnost. Ale nebojte se, že naše činnost je omezena jen na minulost. V zářijových komunálních volbách vám zejména v Praze nabídneme svoje představy o dalším směřování naší metropole. Současná ostudná politická reprezentace města napříč stranami by měla skončit. Radniční parta diskredituje hodnoty naší svobody a demokracie stejně, jako to dělají Babiš a Zeman z pater vysoké politiky.
Věřím, že se najde alespoň několik současných senátorů a poslanců, kteří na naši petiční výzvu nezůstanou pouze u slovní ekvilibristiky, ale pokusí se konkrétní legislativní akcí věci změnit. Komunistický marast v naší společnosti a politice NENÍ MINULOSTÍ!

 

 

František Laudát

Předseda KAN

 

více o autorovi

Štítky:

SDÍLET